O G Ł O S Z E N IA    D U S Z P A S T E R S K I E          

Parafia  św. Stanisława B.M.i bł. Antoniego Świadka w Bydgoszczy

V  Niedziela Wielkiego Postu   Rok „C”  6  kwietnia ‘25

 

·            Dzisiaj - zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski - wychodząc z kościoła można złożyć swój dar do puszki na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Azji Południowo-Wschodniej: w Mjanmie i Tajlandii oraz obejrzeć wystawę na 100-lecie poświęcenia naszego kościoła przygotowaną przez Akcję Katolicką;

·            Również dzisiaj o godz. 11.30 z pieśniami pasyjnymi wystąpi p. Remigiusz Kuźmiński;

·            Zachęcajmy się wzajemnie do codziennej adoracji Pana Jezusa w Jego rzeczywistej obecności w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00 do 18.00;

·            W poniedziałek organmistrz z Chełmna przystąpi do strojenia organów piszczałkowych w naszym kościele;

·            We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Stanisława BM - głównego patrona naszej parafii na miesiąc przed odpustem;

·            W środę nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i Apel Jasnogórski;

·            W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.45 z dziećmi, a z młodzieżą i dorosłymi o godz. 17.30;

·            W sobotę po porannej Mszy św. prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła;

·         W każdą niedzielę W. Postu o godz. 17.15 śpiewamy Gorzkie Żale rozważając Mękę Pańską i wysłuchamy kazania pasyjnego;

·         Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej i błogosławimy palmy przygotowywane przez wspólnoty parafialne, a będzie można je nabyć przy wejściu do kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na organizację 100 – lecia poświęcenia naszego kościoła;

·         Również w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Zespołu Pieśni Dawnej „Fresca Voce” pod dyrekcją Michaliny Spychalskiej;

·         Także w przyszłą niedzielę zechciejmy wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci o godz. 16.00 i 20.00, a w naszym kościele - po Mszach św. - można złożyć swój dar do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego;

·         W tym i przyszłym tygodniu są wolne intencje Mszy św.;

·                Ekstremalna Droga Krzyżowa  na trasie 41 i 27 km. ze Starego Fordonu do Opławca rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Mikołaja w Fordonie w piątek 11 kwietnia o godz. 21.00;

·                Miłosierdziu Bożemu polecamy: + ks. Narcyza Wojnowskiego, Którego 2 r. śm. dzisiaj obchodzimy dziękując Panu za pasterza, Któremu bardzo wiele zawdzięczamy. Polećmy też zmarłych Księży z naszej parafii i z dekanatu oraz zmarłych parafian

i spoczywających na cmentarzu polecanych we Mszy św. Wieczny odpoczynek…