O G Ł O S Z E N IA    D U S Z P A S T E R S K I E          

Parafia  św. Stanisława B.M.i bł. Antoniego Świadka w Bydgoszczy

VI  Niedziela  Wielkanocna    Rok C     25 maja‘25

 

 

·          Ksiądz Biskup Ordynariusz serdecznie pozdrawia naszych Parafian i serdecznie zaprasza wiernych do udziału w XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 10 lipca br. w katedrze Bydgoskiej, a zakończy 20 lipca br. w Częstochowie u Pani Jasnogórskiej;

·          Dzisiaj wyruszy XIII bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny po mszy św. w Katedrze o g. 12.30 i rekonstrukcją historyczną na Starym Rynku około 13.30 z przejściem do Bazyliki św. Wincentego a Paulo;

·        Codziennie sprawujemy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej o g. 17.30;

·        W tym tygodniu modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące;

·        W poniedziałek wspominamy św. Filipa Nereusza i modlimy się w intencji x. Biskupa Seniora w 52 rocznicę święceń kapłańskich;

·        We wtorek wspominamy św. Pawła VI i św. Augustyna z Canterbury;

·        W środę wspominamy bł. Stefana Wyszyńskiego i modlimy się nowenną  do MBNP z odczytaniem podziękowań i próśb składanych przed obrazem;

·        W czwartek wspominamy św. Urszulę Ledóchowską;

·         W piątek wspominamy św. Jana Sarkandra;

·        W sobotę czcimy nawiedzenie NMP oraz prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła po porannej Mszy św. dziękując Diakonii Piękna Domu Bożego za stałą troskę o kościół;

·        Za tydzień świętujemy Wniebowstąpienie Pańskie;

·        W tym i przyszłym tygodniu są wolne intencje Mszy św.;

·        Z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza na XV Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem” w Myślęcinku w sobotę 31 maja br. w g. 13.00 – 15.00;

·        Fundacja Farma Serca i Boski Projekt zapraszają wszystkie małżeństwa na weekendowe rekolekcje do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy w dn. 30 maja – 1 czerwca br. Szczegóły i zapisy znajdują się na plakacie;

·        Zapraszamy na film: „Carlo Acutis. Plan na życie”. Projekcja dla naszej parafii w poniedziałek 2 czerwca o g.19.30 w Kinie Helios. Na hasło „Parafia” cena biletu 15 zł.;

·        14 czerwca br. o g. 9.30 w kościele św. Jadwigi Królowej odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodszej Służby Liturgicznej;

·          W zakrystii i na stoliku pod chórem można nabywać specjalne wydanie broszury historycznej o naszej parafii i kościele wydanej na 100 rocznicę poświęcenia kościoła;

·          Ministerstwo Edukacji Narodowej, wbrew obowiązującym przepisom prawnym, bez porozumienia z Episkopatem Polski, dokonało niesprawiedliwych zmian dotyczących  nauczania religii w szkole. Od 1 września lekcje te będą mogły być umieszczane jedynie na początku lub na końcu zajęć. Zredukowano ilość lekcji religii do jednej tygodniowo. Ponadto ze względów oszczędnościowych klasy będą mogły być łączone jedynie na lekcjach religii. Ocenę z religii wykreślono ze średniej ocen. Zmasowaną kumulację takich działań można odbierać jako nietolerancję i dyskryminację osób wierzących w Polsce. Dziwi fakt, że ma to miejsce w sytuacji wzrostu trudności wychowawczych i problemów z kondycją psychiczną dzieci i młodzieży. Episkopat złożył w tej sprawie skargi: do Trybunału Konstytucyjnego, do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Komitetu Praw Człowieka przy ONZ. Prosimy o wsparcie inicjatywy dobrego projektu ustawy o umocowaniu w systemie oświatowym lekcji religii i etyki w szkole. Projekt wprowadza obok lekcji religii, również zajęcia z etyki dla uczniów nie korzystających z katechezy szkolnej, zapobiega umieszczaniu religii jedynie na końcu zajęć, uwzględnia 2 lekcje religii i w mądry sposób ustawia ich organizację. Bardzo prosimy o poparcie tego projektu poprzez złożenie podpisu. Dziękujemy wolontariuszom za przeprowadzenie akcji. Warto wyznaczyć osoby odpowiedzialne za zbieranie podpisów. Najlepiej, by wśród nich byli także katecheci. Dokonać rejestracji tych osób przez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.wartoscidlaprzyszlosci.pl(kliknąć: DOŁĄCZ DO AKCJI). Wysłuchać szkolenia dla osób zbierających podpisy. Wydrukować karty zbierania podpisów. Po zebraniu podpisów listy należy odesłać do dnia 15 czerwca br. na adres: Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej, ul. Forteczna 3, 61-362 Poznań. Na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prosimy przesłać informację: nazwa parafii – ilość zebranych podpisów. Wszystkie wymagane materiały, tj. projekt ustawy, karta zbierania podpisów, regulamin zbiórki podpisów oraz instrukcja dla osób zbierających podpisy, są dostępne na stronie: www.wartoscidlaprzyszlosci.pl

"Szkoła Podstawowa nr 19 przy ulicy Kaplicznej 7,  zaprasza na festyn rodzinny w czwartek 5 czerwca w godzinach od 16-18. Będą zawody sportowe, taniec, wata cukrowa, domowe ciasto, lemoniada, zwierzęta z Zagrody Przyłęki i wiele innych atrakcji".

·         Miłosierdziu Bożemu polecamy: + zmarłych Księży z naszej parafii i z dekanatu oraz zmarłych parafian i spoczywających na cmentarzu oraz polecanych we Mszy św. Wieczny odpoczynek…